Indlæser

Prøv at tage et kig i vores rest salg

Fiber Optic Patch Cable 1M

LC/SC/FC/ST/LSH/MU/MTRJ Duplex OM1 Multimode Fiber Optic Patch Cable

  • Connector A: LC
  • Connector B: SC
  • Cable Jacket: PVC
  • Cable Diameter: 3.0mm
  • length: 1m
Reference: FS12332-1m

Varen er på lager

Pris:   DKK 79,50
Prisen er inkl. moms
Pris ekskl. moms:   
DKK 63,60


High Quality and Cost-effective 62.5/125 Micron OM1 Multimode Fiber Optic Cable


The 62.5/125 micron OM1 multimode fiber optic cable is suitable for fast Ethernet, gigabit Ethernet and fiber channel applications, such as in data center, telecom room, server farms, cloud storage networks, and any place fiber jumper cables are needed. It meets RoHS compliant and cable is optically tested for insertion loss to ensure high quality.

Please note: E2000 is an LSH connector with a dust-proof cover.
Connector TypeLC/SC/ST/FC/LSH/MU/MTRJPolish TypeUPC to UPC
Fiber ModeOM1 62.5/125μmWavelength850/1300nm
Fiber CountDuplexFiber GradeG.651
Insertion Loss≤0.3dBReturn Loss≥20dB
Attenuation at 850nm3.0 dB/kmAttenuation at 1300nm1.0 dB/km
Minimum Bend Radius30mmCable Diameter2.0/0.9/3.0mm
Cable JacketPVC/LSZH/OFNPJacket ColorOrange
PolarityA(Tx) to B(Rx)Operating Temperature-40~75°C
Tilbud
Ubiquiti UniFi VoIP Phone --Demo--

Ubiquiti UniFi VoIP Phone --Demo--

DKK 796,00

Mere
Ubiquiti RocketDish 5GHz AC, 31dBi

Ubiquiti RocketDish 5GHz AC, 31dBi

DKK 1.800,00

Mere
Kasda LTE 4G Router

Kasda LTE 4G Router

DKK 749,25

Mere
KASDA KA300 11N 300M Wireless Router

KASDA KA300 11N 300M Wireless Router

DKK 373,50

Mere
Ubiquiti NanoStation M3

Ubiquiti NanoStation M3

DKK 971,25

Mere
MikroTik Router 2011UIAS-IN

MikroTik Router 2011UIAS-IN

DKK 726,56

Mere
MikroTik Router SXT-5D

MikroTik Router SXT-5D

DKK 218,75

Mere
MikroTik Router 750GL

MikroTik Router 750GL

DKK 375,00

Mere
MikroTik Router 750UP

MikroTik Router 750UP

DKK 351,56

Mere
Mikrotik RouterBoard RBWAP2ND

Mikrotik RouterBoard RBWAP2ND

DKK 193,75

Mere
Ubiquiti Nanostation Window/Wall Mount kit

Ubiquiti Nanostation Window/Wall Mount kit

DKK 150,00

Mere
LCOM 15dBi omni 2-4GHz pipe --Demo--Brugt--

LCOM 15dBi omni 2-4GHz pipe --Demo--Brugt--

DKK 634,38

Mere
DAHUA DOMEKAMERA IP HDBW4200E 2MP

DAHUA DOMEKAMERA IP HDBW4200E 2MP

DKK 1.218,75

Mere
Samsung SMARTCAM SNH-E6440BN

Samsung SMARTCAM SNH-E6440BN

DKK 1.428,75

Mere
Hikvision DS-2CD8153F-E

Hikvision DS-2CD8153F-E

DKK 500,00

Mere
Pelco IXE20DN Sarix(tm) IX 2.1 Megapixel EP Network Day/Night Camera

Pelco IXE20DN Sarix(tm) IX 2.1 Megapixel EP Network Day/Night Camera

DKK 2.500,00

Mere
Avtech AVN252ZP

Avtech AVN252ZP

DKK 995,00

Mere
Pelco IM10C10-1 Sarix(tm) Fixed Mini Dome

Pelco IM10C10-1 Sarix(tm) Fixed Mini Dome

DKK 1.250,00

Mere
Mikrotik R2N 2.4/5Ghz wireless card

Mikrotik R2N 2.4/5Ghz wireless card

DKK 31,25

Mere
Ubiquiti SuperRange5 SR5 5 GHz Embedded Radio Card

Ubiquiti SuperRange5 SR5 5 GHz Embedded Radio Card

DKK 200,00

Mere
Kasda KW5583 11N 300M Wireless Range Extender

Kasda KW5583 11N 300M Wireless Range Extender

DKK 206,25

Mere
Kasda KA1900 11AC 1900M Dual-band Wireless Router

Kasda KA1900 11AC 1900M Dual-band Wireless Router

DKK 746,25

Mere
Kasda KA1750 11AC 1750M Dual-band Wireless Router

Kasda KA1750 11AC 1750M Dual-band Wireless Router

DKK 674,25

Mere
Ubiquiti airRouter

Ubiquiti airRouter

DKK 225,00

Mere
Ubiquiti Bullet M5 High power Titanium

Ubiquiti Bullet M5 High power Titanium

DKK 600,00

Mere
Masterlan coupling UTP classic, Cat.5e, RJ45-RJ45

Masterlan coupling UTP classic, Cat.5e, RJ45-RJ45

DKK 14,00

Mere